Vidinis hemorojus simptomai
Vidinis hemorojus yra dažna būklė. Jie vystosi tiesiosios žarnos viduje ir dažniausiai nėra matomi. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius vidinio hemorojaus simptomus.
1. Kraujavimas
Kraujavimas yra vienas iš labiausiai paplitusių vidinio hemorojaus simptomų. Paprastai kraujas yra ryškiai raudonas, nes jis ateina iš arterijų ir venų, esančių šalia tiesiosios žarnos gleivinės paviršiaus. Kraujas gali atsirasti ant tualetinio popieriaus, unitazo arba išmatose.
Kraujavimas iš vidinio hemorojaus yra neskausmingas, o tai išskiria jį iš kitų išangės ligų, tokių kaip išangės įtrūkimai, kai kraujavimą lydi skausmas. Nors kraujavimas paprastai nėra gausus, jo gali pakakti, kad sukeltų paciento nerimą. Retais atvejais kraujavimas gali būti intensyvesnis ir sukelti anemiją, ypač jei nesiimama jokių gydymo priemonių.
Kraujuojant iš vidinio hemorojaus, svarbu atmesti kitas rimtas ligas, tokias kaip gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys, polipai ar uždegiminė žarnyno liga. Tuo tikslu rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju ir atlikti atitinkamus diagnostinius tyrimus, tokius kaip kolonoskopija ar sigmoidoskopija.
Kraujavimo priežastys
Viena pagrindinių kraujavimo priežasčių – pasitempimas tuštinimosi metu, dėl kurio plyšta gležnos hemorojaus kraujagyslės. Norint sumažinti kraujavimo riziką, svarbu reguliariai lankytis tualete ir vengti vidurių užkietėjimo. Tai galima pasiekti valgant maistą, kuriame gausu skaidulų, geriant pakankamai vandens ir vengiant ilgo sėdėjimo tualete.
2. Skausmas ir diskomfortas
Skausmas ir diskomfortas dėl vidinio hemorojaus yra mažiau paplitę simptomai, tačiau kai kuriais atvejais gali pasireikšti. Dažniausiai vidiniai hemorojus nesukelia skausmo, nes yra tiesiojoje žarnoje, kur nėra skausmo receptorių. Tačiau kai vidiniai hemorojus labai padidėja arba iškrenta (iškrito) per išangę, jie gali tapti skausmingi.
Skausmo priežastys
Prolapsas
Prolapsas atsiranda, kai vidinis hemorojus pasislenka už išangės ribų, o tai gali sukelti dirginimą ir uždegimą. Sunkiais atvejais iškritusį hemorojus gali suspausti išangės sfinkteris, dėl to uždusa jų kraujotaka ir sukelia stiprų skausmą.
Trombozė
Trombozė atsiranda, kai hemorojuje susidaro kraujo krešulys, sukeliantis staigų ir stiprų skausmą. Šio tipo skausmai labiau būdingi išoriniam hemorojui, tačiau gali pasireikšti ir vidiniam hemorojui, jei jis prolapsuojasi.
Diskomfortas ir susiję simptomai
Diskomfortas dėl vidinio hemorojaus gali pasireikšti kaip pilnumo ar spaudimo jausmas tiesiosios žarnos srityje. Šį diskomfortą dažnai sustiprina sėdėjimas, ypač ilgai. Kai kurie žmonės jaučia svetimkūnio jausmą tiesiojoje žarnoje, kuris gali būti labai nepatogus.
Hemorojaus uždegimas taip pat gali prisidėti prie diskomforto jausmo. Uždegę hemorojus gali sukelti niežulį ir dirginimą, dar labiau apsunkindami būklę.
Kaip susidoroti su skausmu ir diskomfortu
Karštos sėdimos vonios
Šiltos sėdimos vonios gali padėti sumažinti skausmą ir sumažinti uždegimą. Taip pat gali būti naudingi vietiniai tirpimą mažinantys kremai ir žvakutės.
Medicininė intervencija
Esant stipriam skausmui ir trombozei, gali prireikti medicininės intervencijos. Gydytojai gali pašalinti krešulį arba pasiūlyti minimaliai invazines procedūras, tokias kaip hemorojaus surišimas gumine juostele arba skleroterapija.
3. Niežulys ir dirginimas
Niežulys ir dirginimas yra dažni vidinio hemorojaus simptomai. Jie gali būti ypač nepatogūs ir dažnai sukelia didelį diskomfortą. Šie simptomai atsiranda dėl įvairių veiksnių, sukeliančių gležnos tiesiosios žarnos ir išangės gleivinės uždegimą ir dirginimą.
Niežėjimo ir dirginimo priežastys
Uždegimas
Uždegus hemorojus gali išsiskirti gleivės, kurios dirgina odą aplink išangę. Šios gleivės gali sukelti niežėjimą, ypač ilgesnį laiką paliekamos ant odos.
Galiojimo laikas
Kitas veiksnys, prisidedantis prie niežėjimo, yra dažnas nedidelis išmatų kiekis. Taip gali nutikti esant vidiniam hemorojui, dėl kurio išangė nepakankamai užsidaro, todėl nedidelis išmatų kiekis gali prasiskverbti pro odą ir sudirginti.
Komplikacijos
Niežulys ir dirginimas gali sukelti dažną pažeistos vietos įbrėžimą, o tai pablogina uždegimą ir gali sukelti antrines infekcijas. Tai dar labiau padidina diskomfortą ir gali apsunkinti hemorojaus gydymą.
Kaip susidoroti su niežuliu ir dirginimu
Tinkama higiena
Norint palengvinti vidinio hemorojaus niežėjimą ir dirginimą, svarbu laikytis geros higienos. Po tuštinimosi rekomenduojama švelniai nuvalyti išangę šiltu vandeniu ir minkšta šluoste, vengiant naudoti muilą, kuris gali išsausinti ir sudirginti odą. Taip pat gali būti naudinga naudoti drėgnas servetėles be alkoholio.
Tepalai ir kremai
Vietiniai kremai ir tepalai, kurių sudėtyje yra hidrokortizono ar kitų priešuždegiminių ingredientų, mažina uždegimą ir niežėjimą, suteikdami laikiną palengvėjimą.
4. Nevisiško žarnyno ištuštinimo jausmas
Nevisiško žarnyno ištuštinimo jausmas yra vienas iš nemaloniausių vidinio hemorojaus simptomų.
Reasons for its appearance
Fizinis hemorojaus buvimas
Padidėjęs hemorojus gali sukelti jausmą, kad tiesiojoje žarnoje yra kažkas svetimo, o tai neleidžia visiškai ištuštinti. Taip yra dėl spaudimo, kurį hemorojus daro tiesiosios žarnos sienele.
Hemorojaus prolapsas
Prolapso atvejais (kai hemorojus išsikiša per išangę) nepilno ištuštinimo jausmas gali būti dar ryškesnis. Iškritęs hemorojus gali sukelti tiesiosios žarnos užsikimšimo jausmą, dėl kurio kartojasi bandymai tuštintis.
Uždegimas ir patinimas
Hemorojaus uždegimas ir patinimas taip pat gali prisidėti prie nepilno ištuštinimo jausmo. Uždegiminis procesas gali sukelti papildomą spaudimą tiesiosios žarnos srityje ir sukelti diskomfortą.
Komplikacijos
Nevisiško ištuštinimo jausmas gali sukelti pernelyg didelį įtampą ir spaudimą tuštinimosi metu. Tai gali pabloginti hemorojaus būklę ir padidinti tolesnių komplikacijų, tokių kaip išangės įtrūkimai ar antrinės infekcijos, riziką.
Palengvėjimo būdai
Norint sumažinti nepilno ištuštinimo jausmą, svarbu laikytis kelių pagrindinių rekomendacijų:
- Dieta, kurioje gausu skaidulų: valgydami maistą, kuriame gausu skaidulų, pavyzdžiui, vaisius, daržoves ir nesmulkintus grūdus, išmatos išliks minkštos ir lengviau praeina pro tiesiąją žarną;
- Hidratacija: taip pat svarbu gerti pakankamai vandens, kad išvengtumėte vidurių užkietėjimo ir palengvintumėte tuštinimąsi;
- Vengti įtempimo tuštinimosi metu;
- Fizinis aktyvumas: reguliarus fizinis aktyvumas gali pagerinti žarnyno peristaltiką ir palengvinti tuštinimąsi;
- Medicininės intervencijos: Kai kuriais atvejais gali prireikti medicininės intervencijos, pvz., minimaliai invazinės hemorojaus pašalinimo procedūros arba kiti gydytojo rekomenduojami gydymo būdai.
5. Hemorojaus prolapsas
Vidinio hemorojaus išsikišimas per išangę yra būklė, žinoma kaip prolapsas. Tai gali būti labai nemalonu ir sukelti papildomų simptomų bei komplikacijų. Iškritęs hemorojus gali būti įvairaus sunkumo ir poslinkio laipsnio, o tai turi įtakos simptomams ir reikalingam gydymui.
Prolapso laipsniai
Iškritęs vidinis hemorojus paprastai skirstomas į keturis laipsnius, priklausomai nuo sunkumo:
- Pirmas laipsnis: hemorojus lieka tiesiosios žarnos viduje ir neišsikiša pro išangę;
- Antrasis laipsnis: hemorojus išsikiša per išangę tuštinimosi metu, bet vėliau atsitraukia savaime;
- Trečias laipsnis: hemorojus išsikiša per išangę tuštinimosi metu ir jį reikia grąžinti rankiniu būdu;
- Ketvirtasis laipsnis: hemorojus yra nuolat išsipūtęs ir negali būti pakeistas.
Prolapso simptomai
Skausmas
Iškritęs hemorojus gali būti skausmingas, ypač kai jį spaudžia išangės sfinkteris.
Kraujavimas
Kraujavimas gali būti intensyvesnis, kai hemorojus iškrito.
Niežulys ir dirginimas
Hemorojus, likęs už išangės ribų, gali sukelti odos aplink išangę niežulį ir dirginimą.
Svetimkūnio pojūtis tiesiosios žarnos srityje
Iškritęs hemorojus gali sukelti svetimkūnio pojūtį tiesiosios žarnos srityje.
Komplikacijos
Negydomas iškritęs hemorojus gali sukelti rimtų komplikacijų. Suspaudus hemorojus išangės sfinkteriu, gali uždusti kraujotaka, o tai gali sukelti trombozę ar nekrozę. Ši sąlyga reikalauja skubios medicinos pagalbos.
Iškritusio hemorojaus gydymas
Iškritusio hemorojaus gydymas gali skirtis priklausomai nuo prolapso masto ir simptomų sunkumo. Kai kurios galimybės apima:
- Minimaliai invazinės procedūros: tokios procedūros kaip guminio žiedo perrišimas, skleroterapija ar infraraudonųjų spindulių koaguliacija gali padėti sumažinti hemorojaus dydį ir užkirsti kelią prolapsui;
- Chirurgija: Sunkiais atvejais, ypač esant ketvirtam iškritimo laipsniui, gali prireikti hemorrhoidektomijos – chirurginio hemorojaus šalinimo.;
- Pagalba sau: Geros higienos laikymasis, šiltų vonių naudojimas ir ilgo sėdėjimo vengimas gali padėti palengvinti simptomus.
6. Gleivinio sekreto nutekėjimas
Gleivinės išskyros yra simptomas, dažnai susijęs su vidiniu hemorojumi. Šis simptomas gali būti labai nemalonus ir sukelti papildomą išangės ir aplinkinės odos sudirginimą. Gleivių išsiskyrimas taip pat gali būti uždegimo ar dirginimo tiesiosios žarnos srityje požymis.
Gleivinių išskyrų atsiradimo priežastys
Pagrindinė vidinio hemorojaus gleivinių išskyrų priežastis yra hemorojaus audinių uždegimas. Kai hemorojus tampa uždegimas, jie gali gaminti ir išleisti gleives, kurios nuteka iš tiesiosios žarnos ir išeina per išangę. Šios gleivės gali sukelti drėgmės pojūtį ir sukelti dirginimo bei niežėjimo pojūtį.
Simptomai
Gleivines išskyras gali lydėti įvairūs kiti simptomai, įskaitant:
- Drėgmė: nuolatinis drėgmės pojūtis aplink išangę gali būti itin nemalonus ir sukelti odos suirimą;
- Niežulys ir dirginimas: gleivės, patekusios ant odos, gali sukelti niežulį ir dirginimą, o tai gali pabloginti hemorojaus būklę;
- Nevisiško ištuštinimo pojūtis: Nuolatinis gleivių nutekėjimas gali prisidėti prie nepilno žarnyno ištuštinimo jausmo.
Komplikacijos
Jei gleivinės išskyros nėra gydomos, tai gali sukelti rimtų komplikacijų, tokių kaip išangės ar aplinkinės odos infekcija. Nuolatinis drėgmės buvimas sukuria palankias sąlygas daugintis bakterijoms ir grybeliams, o tai gali sukelti papildomų problemų.
Kaip susidoroti
Geros higienos palaikymas
Reguliarus išangės valymas šiltu vandeniu ir minkštu skudurėliu gali padėti pašalinti gleivių perteklių ir išvengti sudirginimo. Taip pat gali būti naudinga naudoti drėgnas servetėles be alkoholio.
Vengti dirgiklių ir produktų
Bekvapių ir švelnių higienos priemonių naudojimas gali padėti išvengti tolesnio odos sudirginimo.
Vietiniai gydymo būdai
Kremų ir tepalų, kuriuose yra priešuždegiminių ir raminančių ingredientų, naudojimas gali padėti sumažinti uždegimą ir gleivių išsiskyrimą.
Medicinos konsultacija
Užsitęsus ar gausiai išskyrus gleives, svarbu kreiptis į gydytoją. Jie gali rekomenduoti tinkamą gydymą, kuris gali apimti vaistus arba minimaliai invazines hemorojaus gydymo procedūras.
7. Edema ir patinimas
Patinimas ir patinimas yra dažni vidinio hemorojaus simptomai. Paprastai jie atsiranda dėl uždegimo ir padidėjusio spaudimo veninei sistemai tiesiosios žarnos srityje.
Edemos ir patinimo priežastys
Pagrindinės vidinio hemorojaus edemos ir patinimo priežastys:
- Uždegimas: hemorojaus uždegimas sukelia skysčių kaupimąsi audiniuose, o tai sukelia patinimą. Uždegimą gali sukelti lėtinis įtempimas tuštinimosi metu, vidurių užkietėjimas ar viduriavimas;
- Padidėjęs veninis spaudimas: Ilgas sėdėjimas, antsvoris ir nėštumas gali padidinti spaudimą tiesiosios žarnos srities venoms, todėl hemorojus gali padidėti ir išsipūsti;
- Vidurių užkietėjimas ir viduriavimas: Lėtinis vidurių užkietėjimas ir viduriavimas gali padidinti tiesiosios žarnos venų spaudimą ir sukelti uždegimą ir patinimą. Kietos arba per minkštos išmatos taip pat gali sukelti hemorojaus traumą.
Simptomai
Vidinio hemorojaus patinimas ir patinimas gali pasireikšti šiais simptomais:
- Spaudimo pojūtis: spaudimo jausmas tiesiosios žarnos srityje yra dažnas ir gali sukelti diskomfortą sėdint ar einant;
- Skausmas: patinę hemorojus gali sukelti skausmą, ypač jei hemorojus yra trombuotas;
- Padidėjęs hemorojus: patinus hemorojus gali žymiai padidėti, o tai gali sukelti pilnumo jausmą arba svetimkūnio buvimą išangėje.
Komplikacijos
Trombozė
Kai dėl patinimo hemorojuje susidaro kraujo krešuliai, gali išsivystyti trombozė, kuri sukelia stiprų skausmą ir reikalauja skubios medicininės pagalbos.
Opos
Nuolatinis patinimas ir uždegimas gali sukelti hemorojaus išopėjimą (išopėjimą), o tai padidina infekcijos riziką.
Gydymas
- Šalti kompresai;
- Priešuždegiminiai vaistai: nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimas gali sumažinti uždegimą ir patinimą.
- Laikykitės geros higienos: Reguliarus išangės valymas šiltu vandeniu ir minkštu skudurėliu gali padėti sumažinti dirginimą ir patinimą;
- Mitybos pokyčiai: valgydami maistą, kuriame gausu skaidulų, ir gerdami pakankamai vandens, galite išvengti vidurių užkietėjimo ir sumažinti hemorojaus spaudimą.
8. Diskomfortas sėdint
Dažnas simptomas, galintis smarkiai paveikti paveiktų žmonių kasdienį gyvenimą ir darbingumą.
Diskomforto priežastys sėdint
Diskomfortas sėdint dažniausiai atsiranda dėl spaudimo tiesiosios žarnos srityje esantiems hemorojus. Vidiniai hemorojus gali tapti skausmingi ir jautrūs, kai jie užsidega arba padidėja. Slėgis ant šių uždegiminių audinių gali sukelti skausmą ir diskomfortą.
- Uždegimas ir patinimas: hemorojaus uždegimas sukelia patinimą, dėl kurio sėdėti gali būti nepatogu ir skausminga. Patinimas padidina spaudimą tiesiosios žarnos nervų galūnėms, o tai sukelia diskomfortą;
- Iškritęs hemorojus: kai vidiniai hemorojus iškrenta ir iškrenta per išangę, sėdint jie gali tapti dar jautresni ir jautresni spaudimui;
- Trombozė: kraujo krešulių susidarymas hemorojuje (trombozė) gali sukelti stiprų skausmą ir diskomfortą sėdint. Trombozė sukelia reikšmingą hemorojaus padidėjimą ir papildomą spaudimą tiesiosios žarnos srityje.
Komplikacijos
Ilgalaikis diskomfortas sėdint gali sukelti antrines problemas, tokias kaip:
- Sumažėjęs darbingumas: žmonėms, kurie sėdėdami jaučia didelį diskomfortą, gali būti sunku atlikti savo kasdienes pareigas, ypač jei jų darbas reikalauja ilgo sėdėjimo;
- Psichologinis stresas: Nuolatinis diskomfortas gali sukelti stresą ir nerimą, o tai dar labiau pablogina gyvenimo kokybę.
Metodai, padedantys sumažinti diskomfortą
Specialių pagalvių naudojimas
Spurgos formos pagalvės ar kitos specialios sėdynės gali sumažinti spaudimą hemorojui ir palengvinti skausmą sėdint.
Dažnos pertraukos
Dažnos pertraukėlės ir ilgo sėdėjimo vengimas gali padėti sumažinti spaudimą tiesiosios žarnos srityje.
Karštos sėdimos vonios
Šiltos sėdimos vonios gali sumažinti uždegimą ir palengvinti su hemorojais susijusį diskomfortą. Norint pasiekti geresnių rezultatų, juos galima atlikti kelis kartus per dieną.
Medicininis gydymas
Esant dideliam diskomfortui, gydytojas gali skirti vaistų arba rekomenduoti minimaliai invazines hemorojaus gydymo procedūras.
9. Blogas kvapas
Nemalonus kvapas – rečiau aptariamas, bet ne mažiau svarbus vidinio hemorojaus simptomas. Tai gali būti nemažo diskomforto ir gėdos šaltinis. Blogą burnos kvapą dažniausiai sukelia daugybė veiksnių, įskaitant gleivių nutekėjimą, išmatų užteršimą ir infekcijas.
Nemalonaus kvapo atsiradimo priežastys
Gleivių išsiskyrimas
Vidinis hemorojus gali išskirti gleives, kurios, susikaupusios aplink išangę, gali sukelti nemalonų kvapą. Gleivės gali sulaikyti bakterijas ir kitus mikroorganizmus, kurie prisideda prie kvapo.
Nepilnas valymas
Nedidelio išmatų kiekio nutekėjimas dėl nepilno išangės uždarymo gali sukelti užteršimą ir nemalonų kvapą. Tai ypač būdinga esant didesniems hemorojams arba tiems, kurie iškrito.
Infekcijos
Su hemorojais susiję uždegimai ir opos gali tapti bakterijų patekimo tašku ir sukelti infekcijas. Infekcijos gali sukelti blogą kvapą iš burnos, ypač jei nėra nedelsiant gydomos.
Simptomai ir komplikacijos
Nemalonų kvapą gali lydėti kiti simptomai, tokie kaip niežulys, dirginimas ir uždegimas. Jei kvapas yra susijęs su infekcija, aplink išangę taip pat gali atsirasti skausmas, paraudimas ir patinimas. Sunkiais atvejais infekcija gali išplisti ir sukelti rimtesnių sveikatos problemų.
Kaip susidoroti
- Laikykitės geros higienos: Reguliarus ir kruopštus išangės srities valymas šiltu vandeniu ir švelniu muilu gali padėti pašalinti gleives ir šiukšles. Rekomenduojama vengti agresyvių ar kvepiančių produktų;
- Drėgnų servetėlių naudojimas: Drėgnos servetėlės be alkoholio gali būti naudingos valant po tuštinimosi ir norint išlaikyti vietą sausą ir švarią;
- Vietiniai antiseptikai: vietinių antiseptinių kremų ar tepalų naudojimas gali padėti išvengti infekcijų ir sumažinti kvapą;
- Gydytojo konsultacija: jei nemalonus kvapas yra susijęs su nuolatine ar sunkia infekcija, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju. Gydytojas gali skirti antibiotikų ar kitokio tinkamo gydymo;
- Vengti ilgo sėdėjimo: Ilgas sėdėjimas gali padidinti spaudimą hemorojui ir pabloginti būklę. Reguliarus kėlimasis ir vaikščiojimas gali padėti sumažinti šį spaudimą.
10. Įtempimo jausmas
Įtampos jausmas tiesiosios žarnos srityje yra dažnas vidinio hemorojaus simptomas. Šis jausmas gali būti labai nemalonus ir paveikti kasdienį nukentėjusiųjų gyvenimą. Įtampa dažnai siejama su išsiplėtusiais hemorojais ir uždegimu tiesiojoje žarnoje.
Įtampos priežastys
Padidėjęs hemorojus
Kai vidiniai hemorojus padidėja, jie gali sukelti spaudimo ar įtampos jausmą tiesiojoje žarnoje. Šis spaudimas atsiranda dėl išsiplėtusių kraujagyslių ir aplinkinių audinių, užpildančių tiesiosios žarnos erdvę.
Hemorojaus prolapsas
Sunkesniais atvejais hemorojus prolapsas (išsipūtęs per išangę) gali sukelti įtampos ir spaudimo jausmą, kuris ypač išryškėja tuštinimosi metu.
Uždegimas
Dėl hemoroidinių audinių uždegimo gali atsirasti patinimas ir padidėti įtampa tiesiosios žarnos srityje. Uždegiminis procesas padidina hemorojaus tūrį ir sukelia diskomfortą.
Simptomai ir pojūčiai
Įtempimo jausmą gali lydėti įvairūs simptomai, įskaitant:
- Nuolatinis pilnatvės jausmas;
- Spaudimo pojūtis: šis pojūtis gali padidėti sėdint, einant ar fizinio krūvio metu;
- Poreikis dažnai tuštintis: Įtempimo jausmas gali sukelti dažnus bandymus tuštintis, tačiau tai visiškai nepašalina diskomforto.
Komplikacijos
Vidurių užkietėjimas
Nuolatinis spaudimas gali apsunkinti tuštinimąsi, o tai gali sukelti vidurių užkietėjimą ir papildomą diskomfortą.
Prolapsas
Ilgalaikis įtempimas gali padidinti hemorojaus prolapso riziką, dėl kurios gali prireikti medicininės intervencijos.
Gydymas
Vidinio hemorojaus įtampai sumažinti galima taikyti šiuos metodus:
- Dieta, kurioje gausu skaidulų;
- Hidratacija: Geriant pakankamai vandens, išvengiama vidurių užkietėjimo ir palengvinamas išmatų išsiskyrimas;
- Fizinis aktyvumas: Reguliarus fizinis aktyvumas gerina žarnyno peristaltiką ir mažina įtampos jausmą;
- Šiltos vonios: šiltos vonios gali padėti sumažinti įtampą ir uždegimą;
- Vietiniai kremai: vietinių priešuždegiminių ir raminančių kremų naudojimas gali sumažinti uždegimą ir įtampą.
Išvada
Vidinis hemorojus gali sukelti įvairius simptomus, kurie gali būti labai nemalonūs. Atpažinti šiuos simptomus svarbu norint greitai gydyti ir palengvinti būklę. Jei pajutote kurį nors iš išvardytų simptomų, kreipkitės į gydytoją dėl tinkamo gydymo ir rekomendacijų. Sveikos gyvensenos palaikymas ir gera higiena taip pat gali padėti išvengti vidinio hemorojaus ir jį valdyti.
ŠALTINIAI:
1. Webmd: Hemorrhoids: Symptoms, Causes, and Treatment (25.05.2024)
2. Healthline: Causes of Hemorrhoids and Tips for Prevention (25.05.2024)
3. Mayo Clinic: Hemorrhoids: Symptoms (25.05.2024)