Hemorojus yra dažna problema, kuri gali sukelti didelį diskomfortą ir skausmą. Nors yra daug medicininių hemorojaus gydymo būdų, daugelis žmonių kreipiasi į natūralius metodus ir vaistažoles, kad palengvintų simptomus ir ilgalaikį gydymą.

 

Šiame straipsnyje apžvelgsime įvairias žoleles, kurios gali padėti nuo hemorojaus, namų receptus ir naudingus profilaktikos patarimus.

 

1. Vaistažolių gydomosios savybės

 

Priešuždegiminės savybės

 

Daugelyje žolelių yra natūralių priešuždegiminių junginių, kurie gali padėti sumažinti hemorojaus patinimą ir uždegimą. Tokių žolelių pavyzdžiai yra ramunėlės, hamamelis ir arklio kaštonas. Šios žolelės gali būti naudojamos arbatos, kompresų, kremų ar tepalų pavidalu vietiniam naudojimui.

 

Analgetinės savybės

Kai kurios žolelės turi raminančių ir skausmą malšinančių savybių, kurios gali palengvinti skausmą ir diskomfortą, susijusį su hemorojumi. Pavyzdžiui, alavijas yra žinomas dėl savo raminančio poveikio ir gali būti naudojamas tiesiogiai paveiktoje vietoje.

 

Sutraukiančios savybės

 

Tam tikrų žolelių sutraukiamosios savybės gali padėti sumažinti kraujavimą ir pagreitinti audinių atstatymą. Hamamelis – viena populiariausių tokiomis savybėmis pasižyminčių žolelių, įvairiomis formomis dažnai naudojama hemorojui gydyti.

 

Saugumas ir efektyvumas

 

Hemorojaus gydymas vaistažolėmis laikomas saugiu ir turi nedaug šalutinių poveikių, ypač lyginant su vaistais ar chirurgija. Tačiau prieš pradedant gydymą žolelėmis, ypač jei vartojate kitus vaistus ar turite kokių nors sveikatos problemų, svarbu pasitarti su gydytoju.

 

Reguliarus naudojimas

 

Reguliarus žolelių naudojimas kaip kasdienės sveikatos priežiūros dalis gali ne tik palengvinti hemorojaus simptomus, bet ir užkirsti kelią jų atsiradimui.

 

2. Kokiomis žolelėmis galima gydyti hemorojus?

 

Įvairios žolelės, naudojamos hemorojui gydyti, siūlo daugybę galimybių palengvinti simptomus ir padėti atsigauti.

 

Šiame skyriuje išsamiai apžvelgsime kai kurias veiksmingiausias žoleles ir jų naudingas savybes.

 

1. Ramunė

Ramunėlės (Matricaria chamomilla) yra viena iš plačiausiai vartojamų žolelių hemorojui gydyti. Jame yra flavonoidų ir eterinių aliejų, kurie turi priešuždegiminių ir raminančių savybių. Ramunėlės gali būti naudojamos arbatos, kompresų ar karštos vonios papildų pavidalu. Tai padeda sumažinti uždegimą ir sumažinti niežėjimą bei skausmą.

 

2. Alavijas

Alavijas (Aloe barbadensis) yra žinomas dėl savo gydomųjų ir raminamųjų savybių. Aloe vera gelyje yra daug aktyvių ingredientų, įskaitant polisacharidus, kurie skatina audinių atstatymą ir mažina uždegimą. Alavijas tepamas tiesiai ant pažeistos vietos, siekiant palengvinti hemorojaus simptomus.

 

3. Arklio kaštonas

 

Arklio kaštonas

 

Arklio kaštonas (Aesculus hippocastanum) yra dar viena veiksminga žolė hemorojus gydyti. Jame yra escino, kuris stiprina venų sieneles ir gerina kraujotaką. Arklio kaštonas gali būti vartojamas arbatos, kapsulių ar vietinių kremų pavidalu. Tai ypač naudinga siekiant sumažinti edemą ir pagerinti venų tonusą.

 

4. Hamameliu

Hamameliu (Hamamelis virginiana) plačiai naudojamas hemorojui gydyti. Jame yra taninų ir flavonoidų, kurie mažina kraujavimą ir uždegimą. Hamameliu gali būti naudojamas kompresų, kremų ar tepalų pavidalu, tepamas tiesiai ant hemorojaus.

 

5. Ciberžolė

Ciberžolė (Curcuma longa) yra galingas antioksidantas ir priešuždegiminis agentas. Ciberžolėje esanti veiklioji medžiaga kurkuminas padeda sumažinti uždegimą ir malšinti skausmą. Ciberžolė gali būti dedama į maistą arba naudojama kaip pasta išoriniam naudojimui nuo hemorojaus.

 

6. Kraujažolė

Kraujažolė (Achillea millefolium) – dar viena vertinga žolė hemorojui gydyti. Kraujažolė padeda sumažinti uždegimą ir sustabdyti kraujavimą, todėl naudinga simptomams palengvinti. Jis gali būti naudojamas arbatos, kompresų, tepalų pavidalu arba kaip priedas prie šiltų vonių.

 

3. Namų receptai hemorojaus gydymui žolelėmis

 

Namų gynimo priemonės su žolelėmis siūlo paprastus ir įperkamus būdus, kaip palengvinti hemorojaus simptomus.

 

Šiame skyriuje apžvelgsime keletą efektyviausių receptų, kuriuos galima paruošti ir naudoti namuose.

 

1. Ramunėlių arbata

 

2-3 arbatinius šaukštelius džiovintų ramunėlių žiedų užplikykite 250 ml karšto vandens apie 10 minučių. Arbatą nukoškite ir leiskite atvėsti. Pamerkite į arbatą švarų skudurėlį ar marlę ir kelis kartus per dieną 10-15 minučių dėkite kaip kompresą ant pažeistos vietos.

 

2. Alavijų gelis

 

Nupjaukite šviežią augalo lapą ir ištraukite gelį. Tepkite gelį tiesiai ant hemorojaus du kartus per dieną.

 

3. Ciberžolės pasta

 

Ciberžolės pasta

 

Sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį ciberžolės su pakankamai vandens, kad susidarytų tiršta pasta. Užtepkite pastą ant pažeistos vietos ir palikite 15-20 minučių, prieš nuplaukite šiltu vandeniu. Norėdami gauti geriausius rezultatus, pakartokite procedūrą du kartus per dieną.

 

4. Kompresai su hamameliu

 

Sudrėkinkite švarų skudurėlį arba vatos diskelį hamamelio ekstrakte ir 10-15 minučių patepkite hemorojus. Kartokite šią procedūrą kelis kartus per dieną.

 

5. Keptuvės su arklio kaštonu

 

1-2 valgomuosius šaukštus džiovinto arklio kaštono užpilkite litru verdančio vandens ir palikite 10-15 min. Skystį nukoškite ir supilkite į šiltą vandenį keptuvėje. Sėdėkite šioje vonioje 15-20 minučių, procedūrą kartokite du kartus per dieną.

 

6. Kraujažolės arbata ir kompresai

 

Ingridientai:

  • 1-2 arbatiniai šaukšteliai džiovintų kraujažolių
  • 250 ml karšto vandens

 

Džiovintas kraujažoles garinkite karštame vandenyje apie 10 minučių. Arbatą nukoškite ir leiskite atvėsti. Gerkite po puodelį arbatos du kartus per dieną.

Arbatą taip pat galite naudoti kaip kompresų pagrindą. Į atvėsusią arbatą pamirkykite švarų skudurėlį ar marlę ir kelis kartus per dieną 10-15 minučių tepkite pažeistą vietą. Norėdami gauti geriausius rezultatus, pakartokite procedūrą kelis kartus per dieną.

 

Svarbios rekomendacijos

 

Naudojant namų receptus hemorojaus gydymui žolelėmis, svarbu laikytis kelių pagrindinių rekomendacijų:

  • Visada naudokite švarius indus ir medžiagas, kad išvengtumėte infekcijos;
  • Kreipkitės į medicinos specialistą, jei simptomai nepagerėja arba pablogėja nepaisant gydymo namuose. Atminkite, kad šie receptai yra skirti simptomams palengvinti ir nepakeičia profesionalaus medicininio gydymo, kai reikia.

 

Išvada

 

Hemorojaus gydymas vaistažolėmis yra saugus ir efektyvus būdas palengvinti simptomus ir užkirsti kelią jų pasikartojimui. Naudojant tokias žoleles kaip ramunėlės, alavijas, arklio kaštonas, hamamelis, kraujažolė ir ciberžolė gali žymiai pagerinti savo būklę.

 

Kartu su tinkama mityba, fiziniu aktyvumu ir gera higiena šie metodai gali padėti valdyti hemorojus ir užkirsti kelią būsimoms problemoms.

 

ŠALTINIAI:

1. Harvard Health: Natural remedies for hemorrhoids (26.05.2024)
2. Healthline: Hemorrhoids Home Remedies and OTC Treatment (25.05.2024)